Su tesisatçısı

Su tesisatçısı

Su tesisatçısı mobil tesisat  İstanbul bölgesinde uzman personeli ve yüksek teknolojiye sahip cihazları ile profesyonel su kaçağı tespiti yapıyor. İlerde doğabilecek büyük sorunlar ve büyük tadilat masraflarını önlemek için küçük belirtileri de göz önünde bulundurmalısınız. Su kaçakları genellikle kendini hemen belli eder. Duvarda kararma, fayans aralarında küflenme ve kararma, tavanda ve fayanslarda terleme, giderilemeyen kötü koku ve

Su tesisatçısı

Su tesisatçısı

duvardaki sıva kabarıklıkları ve sıva dökülmesi gibi belirtiler size su kaçağınız olduğunu haber verir. Küvetin ve tuvaletin alt kısmındaki su kaçakları alt kata sızar ve alt katın tavanında, damlama, dökülme, sıva kabarıklığı yapar….

Su Tesisatçısı İstanbul Geneli Hizmet

İstanbul su tesisatı bölge geneli su tesisatçısı hizmetlerini kapsamlı olarak servis hizmeti veren ilk tesisatçı firmalar arasında gelir,tüm çalışmalarımız Avrupa yakasında olup İstanbul Avrupa yakası şubelerimiz ve 5 adet servis aracımız bulunmaktadır,Gprs araç takip sistemleri kullanarak siz bulunuduğunuz bölgeden bizi arayıp su tesisatçısı çalırdığınızda size en yakın servis aracımızı görerek size ulaştırırız.Bir tesisatçı‘sın yapması gereken klozet,musluk,tuvalet,batarya sifon gibi sıhhi tesisat donanımlarında yaşanan arızaların tamir ve onarımını yaptığımız gibi su kaçağı,tıkanıklık ve petek temizliği gibi sunduğumuz hizmetlerde teknolojiyi kullanmaktayız.

Mutfak lavaboları en çok tıkanan lavabolardır.

Yemek artıkları ve yağlar zamanla giderde birikir. Mutfağınız temiz olduğu halde lavabodan kalıcı bir kötü koku yayılır. Yeşil yapraklı sebzeler, yemek hazırlanırken lavaboya kaçan meyve, sebze parçacıkları, bulaşık yıkanırken lavabonun içine sıyrılan yağlı yemek artıkları ve donmuş yağlar lavabo giderlerinde tıkanıklık oluşturur. Kısa süreli çözümler çoğu zaman tıkanıklığın daha büyük sorunlara yol açmasına sebep olur. Pompayla açılmaya çalışılan lavabolar, yakındaki bir tıkanıklığı baskıyla ileri iter ve tıkanıklık daha derinde birikir….

 

Mutfak lavaboları en çok tıkanan lavabolardır.

Yemek artıkları ve yağlar zamanla giderde birikir. Mutfağınız temiz olduğu halde lavabodan kalıcı bir kötü koku yayılır. Yeşil yapraklı sebzeler, yemek hazırlanırken lavaboya kaçan meyve, sebze parçacıkları, bulaşık yıkanırken lavabonun içine sıyrılan yağlı yemek artıkları ve donmuş yağlar lavabo giderlerinde tıkanıklık oluşturur. Kısa süreli çözümler çoğu zaman tıkanıklığın daha büyük sorunlara yol açmasına sebep olur..

Termal Kamera:

 • Cihazın çalışma mantığı; gözle görülemeyen ısıyı yakalayıp, ısıya göre oluşmuş renkler ve şekilleri yakalayarak su kaçağı alanını analiz etmeye yarar.
 • Sıcak su kaçak tespiti cihazı olan termal kamera aynı zamanda ısıtma/kalorifer tesisatı kaçakları için de kullanılır.
 • Kamera ile hattın geçtiği noktalara bakılarak su kaçağı tespiti yapılır.
 • Boru içindeki sıcak su düz bir hatta ilerlerken, kaçak olan kısımda sıcak sudan dolayı ısı dağılır.
 • Termal kamera fiyatları, cihazın optiğine, görüntüdeki renk farklılıklarının kalitesi, çözünürlük ve markaya göre farklılık gösterebilir.

Nem Ölçer:

 • Su kaçak tespiti sırasında yardımcı bir cihaz olarak kullanılır.
 • Duvara tutularak duvardaki bağıl nem oranını ölçer.
 • Cihazın kalitesine göre duvarın 5 cm kadar içindeki nemi ölçer.
 • su kaçağı bulma cihazları

  su kaçağı bulma cihazları Günümüz teknolojisinde su kaçağı tespiti, eski dönemlere göre çok daha kolay ve zaman almayan bir durum haline geldi. Eski zamanlarda su kaçağını tespit etmek hem zahmetli hem de tespit sonrası tadilat nedeniyle uğraştırıcı bir durumdu.

  Bugünün teknolojisi ile tesisat sorunları en ileri teknolojik cihazlarla tespit edilir.

  Bugün kullanılan bu cihazların pahalı olması nedeniyle az sayıda firmada bulunur. Tesisat sorunları farklı olduğu için, kullanılan cihazlarda farklılık gösterir. Su kaçak tespit cihazları, su kaçak tespit cihazı fiyatları, kullanım alanları, cihaz alırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında yazımıza göz atabilirsiniz.

  Bu soruya net cevap vermek zor olur. Su kaçakları çok çeşitli olduğu için, hangi kaçak durumunda hangi cihazın kullanılacağına, soruna müdahale eden personel karar verir. Su kaçakları için yukarıda saydığımız cihazların hepsi kullanılabilir.

  Su kaçaği tespiti nasıl yapılır

  Su kaçağı tespit cihazı kaç para olduğuna önem verildiği kadar cihazı kullanan kişinin tecrübesi de çok önemli. Pahalı su kaçak tespit cihazını kullanan ama tespit konusunda sıkıntı yaşayan kişi olacağı gibi, ucuz cihaz kullanan ama su kaçağını tespit ederken sorun yaşamayan kişilerde olabilir.

  Personel cihazı çok iyi tanımalı. Hangi durumda nasıl müdahale edileceğini bilmeli.

  Su arıza tespit cihazı teknik özelliklerine ve hassas ayar özelliğine göre fiyatları yükselip düşebilir. Cihazın kalitesi kullanan kişiye avantaj sağlar.

  su kaçağı bulma cihazları

  su kaçağı bulma cihazları

  Su kaçak tespiti cihazı basit bir dış sesi filtreleyen kulaklık ve ona entegreli mikrofondan oluşur. Amacı su kaçağı olan yerde kaçak sesini güçlendirerek duyalacak seviyeye getirmek. Bu ses sayesinde su kaçak tespiti yapılır.

  Su Kaçağı Tespit Cihazı Fiyatları

  • Su kaçağı tespit cihazı fiyatları, cihazın teknik özelliklerinden ve markasından dolayı farklılıklar gösterir. Genellikle yurt dışından getirilen  su kaçağı tespiti cihazları fiyatları döviz kuru ile endekslidir.  Akustik dinleme cihazını alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında; cihazın sesi algılama kalitesi, ses netlik durumu, garanti süresi, frekans aralığı gibi konulara dikkat edilmelidir.
  • Kameralı su kaçak tespit cihazı fiyatları kamera kablosunun uzunluğuna göre farklılıklar gösterebilir. Bugun piyasada  kablo uzunlukları farklı boyutlarda olan kameralı su kaçağı tespit cihazları bulunmaktadır. Görüntülü su kaçağı tespiti cihazı fiyatları ikinci el olarak daha uygun fiyatlarda bulunabilir.
  • Termal kamera; genel olarak sıcak su infrared enerji (ısı) yayar. Termal kameralar da bu görünmez infrared enerjiyi yakalayıp elektronik sinyale dönüştürdükten sonra kamera ekranına termal görüntü olarak aktarır. Termal kamera ekranı, soğuk olan cisimleri mavi tonlarında, sıcak olan cisimleri ise kırmızı renk tonlarında gösterir. Termal kamera fiyatları teknik özellikleri bakımında değişlik gösterebilir.
  • Nem ölçer cihazı; bu cihaz ile ortamdaki bağıl nem değerleri referans alınarak su kaçağı tespitini anlamakta yardımcı cihaz olarak kullanılabilir.
  • kacak bulma çihazlarının faydaları

  Daha ucuza mal etmek için su kaçağı tespit cihazı sahibinden almakta mümkündür. Bugün piyasada ikinci el su kaçak tespit cihazları fiyatları daha ucuz olarak bulunabilir. Ancak o cihazlar alınmadan önce mutlaka yetkili servise gösterilmesi lazım. Ya da Türkiye’de bulunan satış temsilcisine cihazların seri numaraları kontrol ettirilmelidir.

  Bu cihazların daha ucuz olanlarını bulmakta mümkündür ancak Türkiye’de teknik servisleri bulunmaz. Bu nedenle ucuza mal etmek niyetiyle alınan bu cihazlar, bir arıza durumunda tamir için yurt dışına gönderilmelidir. Tamir edilip geri gelmesi yaklaşık üc ayı bulduğu için daha pahalıya mal olabilir.

  Termal kamera fiyatları ve diğer su kaçağı tespit cihazı fiyatları ucuzluğuna aldanılmamalı. Mutlaka iyice araştırma yapılmalıdır.

  Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

  Su kaçak tespit cihazları fiyatları hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra, su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar nelerdir? Hangi cihazlar, hangi sorunlar için kullanılır?

  Akustik Dinleme Cihazı:

  • Su kaçağı tespit cihazlarının başında akustik dinleme cihazı gelir. Özellikle temiz su kaçak tespit cihazı olarak öne çıkmaktadır.
  • Dış sesleri filtreleyen özel olarak tasarlanmış kulaklığı ile sadece cihazın mikrofonu olarak bilinen proptan gelen sese odaklanmayı sağlar.
  • Kulaklık takılır ve prop su kaçağının olabileceği noktalara götürülür.
  • Su kaçağı bulma cihazı, su sızıntısı çok küçükse sesi algılamaz. Bu durumda tesisatın bütün vanaları kapatılır.
  • Pompa ile tesisata belli oranda basınç verilir.
  • Tesisata basınç verilmesinin sebebi kaçak olan kısımdaki ses şiddetini arttırmaktır.
  • Su kaçağı tespit cihazı fiyatı, cihazın teknik özelliklerine göre farklılık gösterir.

  Kanal/Boru Görüntüleme Kameraları:

  • Su kaçağı tespit cihazlarından bir diğeri de, kameralı su kaçak tespit cihazıdır.
  • Tambura sarılı kamera kablosu(farklı uzunluklarda olabilir) ve kablo ucundaki bir kamera bulunur.
  • Kameradan gelen görüntüyü görmemizi sağlan bir ekrana sahip.
  • Kablo boru içine gönderilir ve görüntüler ekrana aktarılır.
  • Su kaçağı tespitinde kullanılan bu cihaz aynı zamanda gider tıkanıklığı için de kullanılır
  • Kamera sayesinde, kaçak tespiti için önemli bir rol oynar.
  • Gider içindeki; tıkanıklık, borunun eğimi, boru içinde çökme, çatlak veya yapım aşamasında harç olup olmaması tespit edilir.
  • Mevcut görüntüler kayıt altına alınıp istenildiği taktirde müşteriye verilebilir.
  • Kameralı su kaçak tespit cihazı fiyatları, cihazın kalitesine, kameranın çözünürlüğüne göre farklılıklar gösterir.

Diger sitemizide ziyaret etmeyi unutmayınız http://www.mobiltesisat.com/istanbul-tikali-lavabo-acma-hizmeti/